Prohlášení o přístupnosti

Na webové prezentaci obce Rozdrojovice jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

Pravidlo č. 3

Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné. V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash. V případě ankety jsou pro správnou funkci nutné zapnuté cookies.

Pravidlo č. 9

Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 1.0 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden v hranaté závorce typ dokumentu a jeho velikost v kB.

Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

Pravidlo č. 20

Součástí orientační nabídky je také odkaz na mapu webu. Většina stránek je vybavena navíc vyhledávacím formulářem.

Usnadnění

Při tisku stránek se na výstupní zařízení posílá verze bez zbytečných barev a zdobné grafiky z velké části využívající základního formátování vestavěného v prohlížečích, mírně upraveného do konečné podoby doplňkem CSS.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace k technické části webu můžete poslat na e-mail pavel@weirich.cz. Náměty k obsahu webu adresujte prosím na provozovatele webu, viz kontakt.