Úvod » Aktuality » mimořádné hlášení obce rozdrojovice
16.3.2020

mimořádné hlášení obce rozdrojovice

MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ

 

Vážení spoluobčané, v souvislosti s rozšířením onemocnění COVID-19 způsobeným novým koronavirem byla Usnesením Vlády ČR přijata krizová opatření. S ohledem na tuto skutečnost byla shledána jakožto součást nezbytných opatření potřeba neprodleně zavést omezený pohyb osob.  Žádáme Vás o dodržování všech nařízení vlády a dalších kompetentních orgánů. Zejména žádáme osoby, které se vrátili ze zahraničí, aby se chovali zodpovědně ke svému okolí, dodržovali stanovené období karantény a další nařízení Vlády ČR a krajské hygienické stanice.

V souvislosti s Usnesením Vlády ČR ze dne 15. března 2020 o přijetí krizového opatření, s účinností ode dne 16. března 2020 do 24. března 2020, je omezen rozsah úředních hodin následovně:

 

1.Obecní úřad Rozdrojovice  v úřední dny  8.30.-9.30           15.00 -17.00

 

2.Městský úřad Kuřim sděluje občanům, že všechna přepážková pracoviště jsou v úředních dnech do odvolání z provozních důvodů otevřena do 17 hodin.

 

3. Na základě epidemiologických opatření z důvodu epidemie onemocnění COVID – 19, doporučení Ministerstva zdravotnictví a rozhodnutí zřizovatele obce Rozdrojovice je Mateřská škola Rozdrojovice uzavřena od úterý 17.3.2020 do odvolání.

 

4.Pošta Jinačovice oznamuje, že do odvolání bude uzavřena, veškeré listovní zásilky budou předány na poštu do Kuřimi. Občané, kteří si vyzvedávali svoje důchody na poště v Jinačovicích, si budou muset zajet taktéž do Kuřimi. Pošta v Kuřimi je z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí a vozovky špatně dostupná, zvažte proto četnost návštěvy této pošty.

 

5.Místní poplatek za komunální odpad a ze psů – jelikož se pro letošní rok již nevydávají známky na popelnice / máme je označené QR kódem/, žádáme občany, aby využili přednostně úhradu poplatku platbou na účet

135 22 641/0100

V.S. číslo popisné.

Částka  500,- za 1 osobu

100,-  za 1 psa , za každého dalšího 150,-

 

 

Dále prosíme o omezení osobního kontaktu na obou zmiňovaných úřadech na minimum, preferujeme telefonický a e-mailový kontakt.